It would be the last graph because at the x-intercept, it crosses the 5
Divide the price by the quantity:
Bananas = 5.40 / 6 = 0.90 each
Oranges = 2.56/8 = 0.32 each
Apples = 4.68 / 12 = 0.39 each
Mangos = 3.16 / 4 = 0.79 each
Oranges have the lowest price each so are the best buy.
Answer:
10:30 A.M
Step-by-step explanation:
Answer:
3/8 of a page
Step-by-step explanation:
3/4=2 minutes
3/8 pages in a minute
You take 3/4 and divide by 2 to get 3/8
Answer:0
Step-by-step explanation:TO EZ I BIG BRAIN