1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tester [92]
2 years ago
7

A spinner is divded into two equally sized sections. The sections are labeled STOP and GO. S represents STOP and G represents GO

. The spinner is spun twice.
What is the sample space???

Mathematics
2 answers:
krek1111 [17]2 years ago
7 0

Answer:

The sample space is SG,GG,SS,GS. I know this because the sample space is the set of all possible outcomes of an experiment.

Hope this helped!

enot [183]2 years ago
6 0

Answer:

{SG, GG, SS, GS}

<em>I just took the test and this is the correct answer! Good luck!!</em>

You might be interested in
I will give Brainliest!! Please answer the question by simplifying!! Thanks so much and stay safe!!
Vadim26 [7]
Distribute 5/7 through the parentheses and add like terms after.

Answer: 11/7x + 11/35y
4 0
2 years ago
What is the value of x in the equation 7/8x 5/6
Kay [80]
The answer would be
x = 160/147
or
x = 1 and 13/147
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
The 9’s in 9,905,482
Sergeu [11.5K]

Answer:Your question is very detailed but I’ll try anyways, there are two 9,s in that number and 9 million is one of them and the other is 900,000

Step-by-step explanation:

If this is wrong you can report it to remove I’m sure,

7 0
2 years ago
4 pounds of kitty litter cost $1.92. What is the price per ounce?
Keith_Richards [23]
1.92/4 then you take that which is .48 and do .48/16 to get .03
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jerry pays $1.40 per gallon for premium gasoline. He spends $16.80 and wants
muminat

Answer:

let x be the total amount of gallons he bought

$16.80÷$1.40 = x

16.80÷1.40=12

x=12

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Evaluate each expression |18|
    12·1 answer
  • What number is equivalent to 35/4?<br><br> A. 8.34<br> B.8.75<br> C. 7<br> D. 31
    14·2 answers
  • How many 1-cm squares would it take to construct a square that is 3 m on each side?
    11·1 answer
  • This year your brother jack will be 2 years from being twice as old as your sister jen. the sum of jack’s age and three times
    10·1 answer
  • How do you reduce the fraction 600 out of 25
    6·2 answers
  • A function f defined by f(x) = x² + px + q is such that f(3) = 6 and f¹(3) = 0. Find the value of q.
    5·1 answer
  • The SneakerRama Company makes and sells sneakers. They have one linear function that represents the cost of producing sneakers a
    8·1 answer
  • 2 + 1/6a = -4 what is a
    8·1 answer
  • How many calendars did the Mayans have
    7·2 answers
  • –5x + 10 &gt; –15?<br> solve
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!