Answer:
Step-by-step explanation:
1. 6.96 in
2. 2.6 in
3. 8.1 in
4. 5.6 m
5. 1.89 cm
6. 6 in
Answer:
7y +8 is the answer for the question
This is your answer One pound of meat costs 3.50$. If the total is 244$, how many pounds of meat have you bought?
Answer:
0/8
Step-by-step explanation: i tried my best
Answer:
See below:
Step-by-step explanation:
We can first setup an equation by doing the following:

Whole proccess above!
If you would like an explanation, please let me know so.
Its basically algebra and it's mainly on how you interpret it!
Have a nice day!