1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mojhsa [17]
3 years ago
5

Round 222702 to the nearest ten thousand

Mathematics
2 answers:
lara [203]3 years ago
7 0
220,000 is the answer.
melomori [17]3 years ago
4 0
220000 because 2 rounds down
You might be interested in
This Question: 1 pt
Burka [1]

Answer:

1. 75

Step-by-step explanation:

take boths numbers add them up then divide but by 2

3 0
4 years ago
Approximate the square root to the nearest integer.<br> 37
REY [17]
6.083 would be the answer
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If a 45º-45º-90º triangle has a hypotenuse of length 9, find the leg length.
iVinArrow [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

x²+x²=9²

2x²=81

x²=81/2=(81×2)/4

x=9√2/2≈4.5√2≈6.36

9.

x²+x²=11²

2x²=11²

x²=11²/2

x=11/√2=11√2/2≈7.78

7 0
3 years ago
WHAT IS 8537+7572 X 64 IM TIMED
Aneli [31]

Answer:

Your answer 493145

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for m.<br><br> 1/3m = 12-m
pantera1 [17]
<span>1/3m = 12-m
1/3m+m=</span>12
2m=12/(1/3)
2m=36
m=18
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A gardener has three flowering shrubs and four nonflowering shrubs, where all shrubs are distinguishable from one another. He mu
    10·1 answer
  • a newspaper reports that the average annual salary of a full-time college professor in a certain region is 127,000
    9·1 answer
  • Darnay deposited $10 in a saving account earring 10% interest compound annually to the nearest cent how much will he have in 3 y
    12·2 answers
  • The Pythagorean theorem, also known as the pythagoras’ theorem, is a fundamental relation in the geometry among the three sides
    7·1 answer
  • Can someone help me find the scale factor and the missing sides please?
    15·1 answer
  • An 8-pack of beaded necklaces costs $7.60. What is the unit price?
    11·1 answer
  • 8th grade math! If you know the answer to this problem please interact(:
    14·2 answers
  • Add her on dis cord Maisy #6386
    13·2 answers
  • How do we check if a solution is extraneous? Use these equations as examples to help you explain:
    8·1 answer
  • Any help on this page would help me alot!
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!