1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Effectus [21]
3 years ago
7

25POINTS!!Which expression is equivalent to 3 x 5 x 5 x 5 x 5 X 5 X 5?

Mathematics
2 answers:
Fittoniya [83]3 years ago
4 0

Answer:

the solution will be 3(5)^6.......

vichka [17]3 years ago
3 0

Answer:

the third one

Step-by-step explanation:

count your factors of 5... I count 6

so the only answer that says you have a factor of 3 and 6 factors of 5 is the third one

You might be interested in
HELP WITH THIS QUESTION ;/
Zigmanuir [339]

Answer:

alalalalalalalalaa

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Find the arithmetic of the numbers 109, 113, 56, 87, 39, 68, 116, 79, 111, 91, 78, 121, 56
kvasek [131]
56 would be your answer because it’s the lowest number
8 0
2 years ago
^ this week, The sparkling water was 4 for $5 , the regular was $1.69
S_A_V [24]
This week you paid $1.25 each because they were on sale for four for $5.

4 0
3 years ago
During a mayoral election, candidate A spent $960,000 on her campaign, and candidate B spent
Thepotemich [5.8K]

Answer:

I think it is 4:3

Step-by-step explanation:

From $960,000 take away $720,000 and you get $240,000 and that $960,000 divide by $240,000 and you get 4 and you do the same with $720,000 and you get 3

6 0
3 years ago
Answer to question one pleaseeeee help !!
Salsk061 [2.6K]
The answer is 19.6 cm^2


you should find the height of the triangle by heron formula: it will be 9.8

so the area is
(9.8 \times 4 ) \div 2= 39.2 \div 2 = 19.6



good luck
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Jill spend $15 on diapers. If they cost $5 a package, how many packages did she buy ?
    5·2 answers
  • How do you do question 3 ?
    5·1 answer
  • The dimensions of a rectangular box are 8 by 5 by 9. What is the surface area?
    5·1 answer
  • Let's assume that the poverty threshold is $8,980 for an individual and $12,120 for a two-person household. Based on a 40hr work
    10·1 answer
  • A certain line has the equation ax + by = c where a>0, b<0, and c<0. state the x- and y-intercepts, and the slope
    7·1 answer
  • (a) Use the fundamental theorem of algebra to determine the number of roots for 2x^2+4x+7 show your work
    9·1 answer
  • I need help please Someone help me I’m stuck please help me it’s algebra
    8·1 answer
  • What is 7,258,630 in word form?
    8·2 answers
  • Paden pays $2.10 for 5 1/4 pounds of bananas. Alyssa pays $3.25 for 6 1/2 pounds of bananas. Which is a better buy?
    12·2 answers
  • Donna earns $73.50 for 6 hours of gardening. Mac
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!