X/7= -3
X= -21
Hope this helps!
Answer: D
Step-by-step explanation:
Answer:
uttujtjtjtjtjjtjtjtjjttjjtjtjtjtjjt
The answer is B because the teacher is keeping count of the seeds that EACH student plants
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.