1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Scilla [17]
2 years ago
13

Which ordered pair is a solution to the inequality -2/3x-4y > 0

Mathematics
1 answer:
Eduardwww [97]2 years ago
7 0

Answer:

The answer would be (-3,-1/2)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can someone help me?
galina1969 [7]

Answer:

What are you trying to do you have not Explained to us

Step-by-step explanation:

8 0
1 year ago
How many pounds of salted nuts selling for $1.60 per pound should be mixed with 6 pounds of salted nuts selling for $2.80 per po
aev [14]
The answer would be 16.80
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which two rays form BCE
oksano4ka [1.4K]
I think it's CE and CB
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP ME ASAP PLEASE I'LL GIVE U BRAINIEST Recall your studies of geometry (or another math course) and algebra. Choose one that
guajiro [1.7K]

This is what I put in my response

For me I thought that algebra was better. I loved algebra I mean math is math somethings in math are hard, somethings are easy, sometimes in math you will come across something that seems impossible. Sometimes you will fly thru but, what makes the journey bearable is the people around you. Why I think algebra is better is because of the people that were in math course with me and my teacher because. The teachers make all the difference.

4 0
3 years ago
Factor<br> a²-a-12<br> Please
Paha777 [63]

Please find attached photograph for your answer.

7 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 2/3 provide with explanation and workk
    8·1 answer
  • PLEASE HELP ME SOLVE!!!!
    11·1 answer
  • S=2*3.14r^2 2*3.14rh for h
    7·2 answers
  • Susie buys 1/2 lb of tomatoes for $1.99, what is the unit rate of the tomatoes?
    6·2 answers
  • Determine if the given side lengths could be used to form a unique triangle, many different triangles, or no triangles.
    5·2 answers
  • Diane worked 18 hours each week during the summer. She worked a total of 8 weeks and earned $9 an hour. How much money did Diane
    6·2 answers
  • Soo how i do this its hard to simplify it
    6·2 answers
  • (x + 1)(x + 2)(x + 1)(3x + 2)
    8·1 answer
  • Graph the relation y=2x
    12·1 answer
  • Which item produces the magnetic field in the electromagnet?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!