Make the x axis seconds and y axis floors. Your first point would be at (0,-2), then (1,3), then (2,8) and so on.
You could scale the axes just going by one
Answer:
B is the answer
Cost of each egg= 1.80/12=$0.15
Step-by-step explanation:
Answer:
y= -3x +10
the y-intercept is at 10 and then go 3 down one to the right
Step-by-step explanation:
The picture is too blurry for me even when I try zooming in on it