1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qaws [65]
3 years ago
15

How many solutions exist for the system of equations below?

Mathematics
2 answers:
spin [16.1K]3 years ago
6 0

Answer:

none

Step-by-step explanation:

pickupchik [31]3 years ago
3 0
There are no solutions to these two problems.
You might be interested in
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST!!
aliya0001 [1]

Answer:

The answer is A: 120yd^2

Step-by-step explanation:

Volume = Width x length x height

Volume = 8 x 3 x 5

Volume = 120

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve: 4-(9g-5)=-27 please help
8_murik_8 [283]

Answer:

-2

Step-by-step explanation:

9g-4-5=-27

9g-9=-27

Add 9 to both sides

9g=-18

g=-2

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
3x-5+6y-9+10x
telo118 [61]
Variables- x,y
terms- 4
coefficient-3x, 6y, 10x
constant- 5, 9
like terms- 3x , 10x
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A function f has the property that f(x-y)=f(x)/(y) f(y) does not equal zero if f (8)=256and f(5)=32 what is the value of f(3)
Dvinal [7]

Answer:

shdhhsjsjkalaixhxjalos

3 0
2 years ago
1:
bixtya [17]

Answer:

First day: 45x +20y = 875

Second day: 25x + 40y = 775

Adult ticket price: $15

Step-by-step explanation:

See paper attached. (:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The dotplot shows the heights of 25 students in Mrs. Navard’s statistics class.
    14·1 answer
  • Anyone know this ???
    11·1 answer
  • a florist had 1006 flowers she wanted to put them into 30 bouquets with the same number of flowers in each how many more should
    7·1 answer
  • A group of three digits separated by commas in a <br> number is a
    15·2 answers
  • At the bulk food store, Jerry bought 200 g of mixed nuts that cost $2.50. What is the cost of 1 g of nuts? show ur work
    13·1 answer
  • Find the area of this circle. Use 3 for pi
    9·2 answers
  • Prove step by step that 5^20-5^19 is an even number with out using a calculator Please can you tell me the steps and why?
    12·1 answer
  • If you know please help I’ll give Brainliest
    15·1 answer
  • The first 5 terms of a quadratic sequence are
    10·1 answer
  • A shopkeeper mixed 10 kg of rice of one kind at Rs 20 per kg with 5 kg of (a) nother kind at Rs 15 per kg. If he sold the mixtur
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!