1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mila [183]
3 years ago
6

This right? ppl giving me mixed answersPlEASE HELPPPP​

Mathematics
1 answer:
almond37 [142]3 years ago
4 0

Answer:

Uh yeah Its right...i think

Just make sure if its right

You might be interested in
What is the volume of the triangular prism? Round to the nearest tenth.
Sloan [31]

Answer:

1185 bin

Step-by-step explanation:

i rounded so i and i multiply and didved and i got that i got 1185 bin

6 0
3 years ago
Please help, test review. Need done today
ANTONII [103]
D=number of drinks
p=number of bags of popcorn

75=6d+8p
100.50=12d+10p

multiply first equation by -2 and add to first
-49.50=-6p
divide -6
8.25=p
sub

100.50=12d+10p
100.50=12d+82.50
minus 82.50
18=12d
divide 12
1.50=d

$1.50 per drink

YOU BETTER READ AND LEARN AND NOT JUST USE THIS TO PASS, LEARN

7 0
4 years ago
Find the area of the following parallelogram:​
nalin [4]

Answer:

216

Step-by-step explanation:

18 which is the base will be multiplied by the height which is 12 giving you

18 x 12 = 216

6 0
3 years ago
PLZ HELP ASAP!!!!!!!!!!!
lorasvet [3.4K]
For number 3 add all the numbers and divide how numbers you have
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the missing lengths and leave answers as radicals in simplest form?
ElenaW [278]

Answer:

x=6

y=3

Step-by-step explanation:

y(side)= x

x(side)=2x

3rd side (3\sqrt{3}) = x\sqrt{3}

x=3;

x= 2(3)=6

y=(3)=3

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A random sample of 250 men yielded 175 who said they'd ridden a motorcycle at some time in their lives, while a similar sample o
    11·1 answer
  • The price for 3 pounds of apples is $3.99. What is the unit rate?
    14·2 answers
  • An art teacher has a jar containing b buttons to distribute to her class for a project. In order to give each in the class 6 but
    11·1 answer
  • The length is 3 inches more than the width period the width is 2 inches more than the height. The volume is 120 in.³. What is th
    5·1 answer
  • What is the positive square root of 9/16​
    15·2 answers
  • Please help me 7th grade math math
    10·1 answer
  • Hi i have a question about this​
    6·2 answers
  • Katlyn sent 34,008 text messages last
    6·2 answers
  • PLEASE HELP ME
    10·2 answers
  • Please help don,t undertan
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!