Answer: 1300 pounds
Step-by-step explanation:
2000 x 0.65= 1300
Answer:
The blue dot represents the absolute value of the number occupied by red dot.
If you divide the cost by the ounces, that will be the unit rate.
3.60 divided by 12 is 0.3 or 30 cents. 5 divided by 20 is 0.25 or 25 cents. 6.40 divided by 32 is 0.20 or 20 cents