1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mama L [17]
3 years ago
12

Help plz //????/////?/????///

Mathematics
2 answers:
murzikaleks [220]3 years ago
6 0
Solution will be anything greater than 21
Dima020 [189]3 years ago
4 0
Put the arrow on the 20 pointing to the right
You might be interested in
Grace is considering purchasing a phone plan. The phone plan
levacccp [35]

Answer:

211 text messages

Step-by-step explanation:

20+(m•0.10)=41.10

41.1-20=21.1÷0.1=211

5 0
2 years ago
Plese help me guys !!
Westkost [7]

Answer:option d.

hope it helps you.

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Tom ate 1/2 of the leftovers. How much pie in all did he eat
melisa1 [442]
1/2+1/2=2/2=1 so 1/2 was eaten and the other half was leftovers.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The diagonals of a rectangle ABCD meet at O if AO=(2x+3)cm and DO=(5x)cm find the length of its diagonals also find the perimete
vfiekz [6]

Step-by-step explanation:

AO = DO

2x+3 = 5x

3 = 5x-2x

3 = 3x

x = 1

DO = 5(1)=5cm

AC = 2×5 = 10cm

BC =√10²-8²

= √100-64

=√36

=6 cm

therefore, the perimeter of the rectangle

= 2×(8+6) = 2(14) = 28 cm

3 0
2 years ago
What's the better buy: A) 5lb. bag of potatoes for $3.79 or a 2lb. bag<br> for $1.50?
Tcecarenko [31]

Answer:

A 2lb. bag because 1.50 x 2 = 3.00$ plus the extra 1 lb which is 75c = 3.75 $

Step-by-step explanation:

Could i have branliest and heart please

8 0
2 years ago
Other questions:
  • he needs 24 feet of fencing then he relizies at the store it cost $0.25 per inch. how much will it cost hime to fence the garden
    13·1 answer
  • A rectangle has a length of 2x 5 units and a width of , 3 units. What is the area, in square
    12·1 answer
  • At the movie theatre, child admission is $5.60 and adult admission is $9.10 . On Tuesday, twice as many adult tickets as child t
    13·1 answer
  • Two squares are similar. The first square has sides that measure 4 inches, and the second squares has sides that measure 12 inch
    11·1 answer
  • Adam used 1072.4 gallons of water over the course of 7 days. How much water did Adam use, on average, each day?
    10·1 answer
  • Which relation is a function <br> {(-4,-4), (2, -4), (7,3), (7, -1)}
    10·1 answer
  • Determine which of the lines, if any, are parallel. Explain.
    6·1 answer
  • The function of f (x) is defined by f (x)=4x+7. the inverse of f (x) is g (x). what is g (15)?
    15·1 answer
  • Yesterday, there were 60 problems assigned for math homework. Adele got
    12·2 answers
  • 5. A hat contains 13 tickets with numbers 1 to 13 on them. If two tickets are drawn from the hat
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!