Answer:
where the img
Step-by-step explanation:
For this question the answer is -3/2
Answer:
- 1 pound- $4.7
- 2 pounds- $9.4
- 3 pounds- $14.1
- 4 pounds- $18.8
Step-by-step explanation:
Just hardware's prices are 0.30 greater per pound, so the equation would be y=4.7x. Substitute x in for each of the values to get the prices above.
A plumber worked 26 hours a week for half a year. If his hourly wage was $40, how much did he earn during this time period?
<span> <span>A.</span>$1040</span><span> <span>B.</span>$27,040</span><span> <span>C.</span>$54,080</span><span> <span>D.</span><span>$520</span></span>