1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Soloha48 [4]
2 years ago
10

Please help me I need a great help

Mathematics
1 answer:
barxatty [35]2 years ago
5 0

Answer:

umm

Step-by-step explanation:

banana

You might be interested in
On July 3rd, a family left for vacation. They drove 431.2 miles on the first day, then they drove an average of 826.4 miles each
Alexxx [7]
431.2+826.4d=2910.4
431.2 is only the first day therefore it doesn't need the variable because the variable represents the number of days. 826.4 even says "each remaining day" referring to what the variable represents.
6 0
3 years ago
PLEASE HELP ITS EASY BUT LIKE yh
hjlf

Answer:

40  I told u

Step-by-step explanation:

right angles are 90 degrees

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A store has apples on sale for $28.00 for 8 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $112.
lys-0071 [83]

Answer

101 apples

Step-by-step explanation:

8 lbs x 16 oz = 128 oz

$28 / 128 oz = 22¢ per oz

$112 / 0.22¢ = 509 oz

509 oz / 5 oz = 101.8 apples

8 0
2 years ago
Each tablet in a box of allergy medicine weighs 0.3 gram. The total weight of all the tablets is 15 grams. How many tablets are
Hoochie [10]
50, as if 5 of the point 3 tablets equals 1.5, and then multiply that by ten and you get 50.
7 0
3 years ago
The diagram below shows rectangle RSTU with two diagonals drawn.
Evgesh-ka [11]

Answer: The angles at each vertex of the rectangle are right angles

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • A rule of thumb refers to ____
    6·1 answer
  • During the month of may sells of tires in a diesel repair shop total $24,890 a 4.9% increase is expected for June what is the fo
    12·1 answer
  • Huan deposited $900 into a college savings account earning 4.6% interest compounded annually. He also deposited $900 into a seco
    8·1 answer
  • What is the value of x and y
    11·1 answer
  • A recipe for sparkling grape juice calls for 112 quarts of sparkling water and 34 quart of grape juice. How much of each ingredi
    15·1 answer
  • Name the inequality!
    5·1 answer
  • Select all of the statements that are true about f(x) =
    6·1 answer
  • 1. Given the triangle below, what is the value of sin 8<br> ?<br> 12<br> 6<br> ก<br> 65
    11·2 answers
  • Find the next two terms:
    8·2 answers
  • I will give a lot of points to help
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!