1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
xenn [34]
3 years ago
13

Please help with math

Mathematics
2 answers:
irina [24]3 years ago
7 0

Answer:A

-13/21

Step-by-step explanation:

Ilia_Sergeevich [38]3 years ago
3 0

Answer: D

Step-by-step explanation:

it's an obvious answer

You might be interested in
Please help with the answer for 7/9 -1/3=
Levart [38]

Answer:

4/9 is the answer

Hope it correct and it helps

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Unit rate of $42 for 3 books
HACTEHA [7]
I think it would be $14 per book
3 0
3 years ago
Which of these tables is a ratio table?
OverLord2011 [107]

Answer:

its the second one from the left

1×4=4

3×4=12

6×4=24

5 0
2 years ago
What is the range of this function?<br> y =x + 1 - 8
diamong [38]

Answer:

range:  {y | y>= -8)

Step-by-step explanation:

We have a radical here.

y = root( x + 1)  - 8

y is defined as long as  x+1 >= 0

so domain must be x > -1

y values would start from -8

and go upward.

range:  {y | y>= -8)

7 0
3 years ago
Graph f(t)=1/4tan (1/9pi*t)
Mrrafil [7]
The graph is below.  


8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to find the distance from a velocity-time graph?
    5·2 answers
  • An animal shelter spends $3.00 per day to care for each cat and $3.50 per day to care for each dog. Zachary noticed that the she
    10·1 answer
  • Each month, Angela budgets $1340 for fixed expenses, $850 for living expenses, and $60 for annual expenses. Her annual net incom
    11·2 answers
  • I need help.. PLEASE HELP ME WITH SOME QUESTIONS I HAVE ON ALGEBRA
    9·2 answers
  • What is the mean for 87,93,86,90,84
    11·2 answers
  • What's the smallest number you can make that is divisible by five using these numbers ​
    9·2 answers
  • A dog's weight increased by 50% in 3 years. by the end of 3 years, the dog weighed 45 pounds. how much did the dog weigh 3 years
    7·2 answers
  • Passes through (-2,2), Parallel to a line whose slope is -1. ​
    11·1 answer
  • 1) someone help easy math question
    14·1 answer
  • If you sell 3 bags of candy, then 4 bags and finally 1 bag, how much is each bag if you collected $6.40?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!