1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Reil [10]
3 years ago
7

Which graph shows a set of ordered pairs that represent a function? On a coordinate plane, solid circles appear at the following

points: (negative 2, 3), (negative 1, 2), (1, 1), (2, negative 1), (2, negative 3), (4, negative 5). On a coordinate plane, solid circles appear at the following points: (negative 4, negative 4), (negative 2, 2), (1, 1), (2, negative 5), (4, negative 3), (4, 4). On a coordinate plane, solid circles appear at the following points: (negative 3, 2), (negative 2, 2), (0, 1), (1, 3), (2, negative 4), (4, negative 1). On a coordinate plane, solid circles appear at the following points: (negative 4, 2), (negative 2, 1), (negative 2, negative 1), (0, negative 2), (0, negative 4), (2, negative 5). Mark this and return
Mathematics
1 answer:
NemiM [27]3 years ago
6 0

Answer:

1,3) or c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Sarah bought a shirt on sale for $35 the original price of the shirt was 3 times that amount sarah also bought a pair of shoes o
Ulleksa [173]
Together it would of been $315
4 0
3 years ago
Convert 28 inches to ___ feet and inches.<br><br> ?????????????
musickatia [10]

Answer:

2 feet and 33 inches

Step-by-step explanation:

You just divide by 12 since

12 inches = 1 foot

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
The standard recipe for Hershey’s chocolate is 2/9 cups cocoa and 1/6 cups milk. If Hershey’s decided to pour a total of 14 cups
olya-2409 [2.1K]
Ok so if I understand this correctly then you have to find out what each one of them are then add them to get the total number of both of them. So this is the equation I did. The one circled on blue is the formula I made for the equation and then the green one is the answer. which is 5 4/9

I hope this helps.

3 0
2 years ago
Which of the following graphs is the same as y=log1/2^x
sertanlavr [38]
I dont know the log in so guess and you have chance to do it y=log
8 0
1 year ago
A 12 pack of soda cost $4.80. What is the unit cost?
quester [9]

Answer:The cost of each can is $ 0.31

.

Step-by-step explanation: You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!

brianlist please ?

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • An object is thrown upward from the top of a building with an initial velocity of 48 feet per second. The height h of the object
    11·1 answer
  • What is the ratio 12 to 63 written as a fraction in lowest terms?
    10·2 answers
  • The strength of the electromagnet depends on the
    11·2 answers
  • How many rational numbers are there between - 5 and - 4?​
    6·1 answer
  • Janelle has $75. She buys jeans that are on sale for half price and then uses an in-store coupon for $10 off. After paying $1.80
    10·1 answer
  • The function f(x) is shown on the graph. What is f(0)?
    11·1 answer
  • What is the approximate area of the shaded sector in the circle shown below
    6·1 answer
  • Please and Thank You ​
    13·2 answers
  • What is the radius of a Ø6.75" circle? 3.375" or 3.750" or 4.375" or 6.750"
    10·1 answer
  • Sorry about the picture quality on this app for pics just isn’t it for me lol <br><br> (NO LINKS)
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!