Answer:
UINJIBIDHUOSHBIDUNSIUSNIJKDNUHFJDOUUODSJDJSNNSJg
Step-by-step explanation:
If you notice the picture below, the amount of fencing, or perimeter, that will be used will be 3w + 2l
now

solve for "w", to see what critical points you get, and then run a first-derivative test on them, for the minimum
notice the

so. you can pretty much skip that one, though is a valid critical point, the width can't clearly be 0
so.. check the critical points on the other
Answer:
1 pear = $0.75; 1 orange = $0.65
Step-by-step explanation:
(1) 3P + 4O = 4.85
(2) 3P + 10O = 8.75 Eqn (2) - Eqn (1)
3P + 10O – 3P – 4O = 8.75 – 4.85 Combine like terms
6O = 3.90 Divide each side by 6
O = $0.65 Substitute into Eqn (1)
3P + 4×0.65 = 4.85
3P + 2.60 = 4.85 Subtract 2.60 from each side
3P = 2.25 Divide each side by 3
P = $0.75
Oranges cost $0.65 each and pears are $0.75 each
Th e answer is 5.5
...........
The answer is going to be 1/9