1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
denpristay [2]
3 years ago
15

4. A home purchased for $120,000 in 2012 is sold for $156,000 in 2015. What is the percent

Mathematics
1 answer:
pickupchik [31]3 years ago
6 0
120,000 + 30% = 156,000
You might be interested in
Given g(x) =3x-3 solve for x when g(x) = 6
Scilla [17]

Answer:

x=2g+1

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Lesson 9: When Are They the Same?
marysya [2.9K]

Answer:

The number of pages that will make the cost of printing equal for both options is 500

Step-by-step explanation:

Please, kindly see the attached file for explanation

8 0
3 years ago
A pack of 24 cans costs £6. Work out the cost of 5 cans.
VARVARA [1.3K]
<span>24 cans costs £6

6/24 = 0.25 each can

5 * 0.25 = </span><span>£1.25

answer: </span>£1.25 for <span>5 cans</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Select the expression equivalent to (2.1x + 4.3) - (-3x - 7)
Andrew [12]
X= 5.1x+11.3
Explanation : combine like terms which is 5.1x and 3x and you get the answer D!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Geckos and iguanas are both lizards. The length of an average gecko is about three quarters of the length of an average iguana.
andre [41]
20 in. Because if you divide it by three then multiply it by four you get your answer.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the difference between 3/7 and 1/14
    13·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP!!!!!
    7·1 answer
  • The distance, y, in miles, traveled by a car for a certain amount of time, x, in hours, is shown in the graph below:
    11·1 answer
  • How many times does 9 go into 143
    11·1 answer
  • Dmitri needs 6 liters of a 16% solution of sulfuric acid for a research project in molecular biology. He has two supplies of sul
    15·1 answer
  • Rewrite the equation in graphing form. f(x)=x^2+6x+15
    15·1 answer
  • Solve the following automotive-services problem. Voltage = 80 v Current = 40 amps Resistance = ?
    15·1 answer
  • Justin uses 2/3 of a gallon of paint to cover 1/12 of his bedroom wall. How much paint is needed to cover the entire wall
    12·1 answer
  • Ben flew his small airplane 660 km in 6 hours flying with the wind. He flew 350 km against the
    11·1 answer
  • There are an average of 45 buffalos for every 125 acres in the Canadian wilderness. How many buffalos are there in 150 acres?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!