Answer:
x=2g+1
Step-by-step explanation:
Answer:
The number of pages that will make the cost of printing equal for both options is 500
Step-by-step explanation:
Please, kindly see the attached file for explanation
<span>24 cans costs £6
6/24 = 0.25 each can
5 * 0.25 = </span><span>£1.25
answer: </span>£1.25 for <span>5 cans</span>
X= 5.1x+11.3
Explanation : combine like terms which is 5.1x and 3x and you get the answer D!
20 in. Because if you divide it by three then multiply it by four you get your answer.