1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Flauer [41]
3 years ago
15

What is nine thousand one hundred forty five divided by 3​

Mathematics
2 answers:
TiliK225 [7]3 years ago
6 0
Wrong problem it reads 9145 / 3 =1,048 and 1/3
Galina-37 [17]3 years ago
3 0

Answer:

3,315 is the answer

Step-by-step explanation:

1) Just divide

9945 ÷ 3 = 3,315

Not hard

But here my answer!

You might be interested in
Ashton is saving money to buy a new bike. He has saved $48 which is only 60% of what he needs to save. What is the total cost of
DiKsa [7]

Answer:

80

Step-by-step explanation:

48/60 = x/100

48 x 100= 4,800

4,800 divided by 60=80

x= $80.00

3 0
3 years ago
Mandy runs 4 km in 18 min. she plans to run in a 15 km race. how long will it take her to complete the race?
kompoz [17]
It will take Mandy an hour, seven minutes, and thirty seconds to complete the race.

(67 minutes and 30 seconds)

I hope my answer helped!
6 0
3 years ago
In a box of 36 36 pencils, 20 20 are sharpened. What is the ratio of sharpened pencils to unsharpened pencils?
Ganezh [65]
Ratio would look like 20:36... Did you mean to put the numbers twice?
7 0
3 years ago
History question it’s hard
Leokris [45]

Answer:

How did British colonists differ from French colonists in the 1700s? The British did not claim land for farming, but the French did. The British settled in only one area, while the French established thirteen colonies. The British settled towns and farms, while the French mostly trapped and traded.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Find the value of x°<br><br> 40°<br> 65°<br> 70°<br> 100°
Solnce55 [7]

Answer:

= 40°

Step-by-step explanation:

180-115=65°

65+75=140°

180-140=40°

=40°

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the value of 8 in 3.872
    13·2 answers
  • Find the distance between the points: (-3, -4) and (5, 5)
    9·1 answer
  • A toy factory sold 120,587 toys in 25 days. If each toy was sold for $58, about how much money did the factory earn in 25 days?
    9·1 answer
  • A 3-gallon bottle of bleach costs $13.92. What is the price per cup?
    14·1 answer
  • Help please it is due 4/22/2020
    6·2 answers
  • Given the functions f(x) = 4x2 − 1, g(x) = x2 − 8x + 5, and h(x) = –3x2 − 12x + 1, rank them from least to greatest based on the
    15·1 answer
  • What is the answer to (3 × 144) × 199​
    12·2 answers
  • Find the values of x and y in the figure below:
    9·2 answers
  • Nick and Linda are paid 33.25 for their work. Nick worked 1.5 hours, and Linda worked 2 hours. They split the money according to
    9·1 answer
  • Please Pleaseee help...will make the brainliest
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!