Rationals are whole numbers no negative numbers or decimals or fractions and Intergers are only negativd numbers. Absolute Value is a negative number changed into a whole number. Hope this helps.
=3,915
product is use for multiplying
3/9 = 0.3333333336 ~ 0.333
So what we do first is find out the cost per foot which is 305÷154=1.9805194805194805195
Then we find out the area of the second rug which is 288 feet and multiply that by the cost 1.9805194805194805195. We then get 1.9805194805194805195x288=570.38961038961038961
Answer:
Step-by-step explanation:
rise/run. up 3 and over 4. so your slope is 3/4