It’s between B or C
Sorry if I’m wrong
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
▹ Answer
<em>$1.30</em>
<em></em>
▹ Step-by-Step Explanation
To find the price per pound, you have to divide the total amount of money by the amount of pounds:
$7.80/6 lbs = $1.30
Hope this helps!
CloutAnswers ❁
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
Answer:
Step-by-step explanation:
the line's equation would be
y = 1/3x -6
so just graph a line using this equation
hope this helps <3
Answer:
Step-by-step explanation:
hi: the second, the third and the last one are true
Answer:
-40 i think
Step-by-step explanation: