1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lukranit [14]
2 years ago
14

Pleasee help asap!! marking brainiest!!

Mathematics
1 answer:
Varvara68 [4.7K]2 years ago
7 0

Answer:

(-1, 4) , (0, 6), (1, 9), (2, 13.5)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find a Job !!20 POINTS!!
NeTakaya
Cashier at target would be the best option
Weekly check would get you $173.25
Monthly would get you $693
Yearly would get you $8316

Hope this helps
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
A circle has a radius of 7 cm. Workout the area of the circle. Give your answer correct to three significant figures.
anastassius [24]

Answer:

πr²=22/7×49

=22×7

=154

hope it helps

Mark me brainliest

5 0
2 years ago
There are 3 red chips and 2 blue chips. If they form a certain color pattern when arranged in a row, for example RBRRB, how many
svp [43]

Answer:

Option A - 10

Step-by-step explanation:

Given : There are 3 red chips and 2 blue chips. If they form a certain color pattern when arranged in a row, for example RBRRB.

To find : How many color patterns are possible?

Solution :

Total number of chips = 5

So, 5 chips can be arranged in 5! ways.

There are 3 red chips and 2 blue chips.

So, choosing 3 red chips in 3! ways

and choosing 2 blue chips in 2! ways.

As changing the places of similar chip will not create new pattern.

The total pattern is given by,

T=\frac{5!}{3!\times 2!}

T=\frac{5\times 4\times 3!}{3!\times 2}

T=10

Therefore, color patterns are possible are 10.

Option A is correct.

4 0
3 years ago
Write each sum as a product of two factors Problem= 3x+(2+x)+5*2
ivanzaharov [21]
3x+(2+x)+5*2 =3x+x+2+10=4x+12=4(x+3)
4 0
3 years ago
Calculate the unit cost per Kg if it costs $16.99 for 454 g package of cooked shrimp.
goblinko [34]

Answer:

$37.42 / kg

Step-by-step explanation:

Divide 16.99 by 454 to get the unit cost per gram. This equals 0.037422907…

Take this number and multiply it by 1000, while rounding it to the nearest hundredth after.

This equals about $37.42 / kg.

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Evaluate e - 1/2d when e = 15 and f = 2.<br> 10<br> E<br> ERSTE
    6·1 answer
  • What is the answer to this problem?<br> 2 1/3 + 3 1/3 = ?
    15·2 answers
  • What is the area of the composite shape
    5·1 answer
  • Im not shure what the answer is ​
    7·2 answers
  • Jackson is building a sandbox for his son. He needs to fill it with about 1 1 /2 feet of sand. If his sandbox is 4 feet by 2 fee
    8·1 answer
  • schoology.com/assignment/4674363703/assessment Question 5 (4 points) (08.01) Consider the following pair of equations: x + y = -
    13·1 answer
  • In AABC, what is the measure of angle B?
    6·2 answers
  • In one study of 300 coffee drinkers and 150 non coffee drinkers, it was found that only 67 of the coffee drinkers had high blood
    12·1 answer
  • Devaughn's age is two times Sydney's age. The sum of their ages is 21. What is Sydney's age?
    12·1 answer
  • (((20 POINTS)))
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!