Answer:
I WILL SAY THE 2 ONE
Step-by-step explanation:
Answer:
81
Step-by-step explanation:




About 500 times since there is a 50/50 chance
i think that is right
Divide the price by the quantity:
Bananas = 5.40 / 6 = 0.90 each
Oranges = 2.56/8 = 0.32 each
Apples = 4.68 / 12 = 0.39 each
Mangos = 3.16 / 4 = 0.79 each
Oranges have the lowest price each so are the best buy.
The depreciation of the car is $12,600.
The cost of the car per mile is $0.28
<h3>What is the depreciation of the car?</h3>
Depreciation is the decline in the value of an asset as a result of wear and tear.
Depreciation = cost of the asset - value of the asset now
$24,890 - $12,290 = $12600
<h3>What is the cost per mile?</h3>
Cost per mile = total cost / total mile
($2,805.60 + $1,870.40) / 16700 = $0.28
To learn more about depreciation, please check: brainly.com/question/25552427