1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Jet001 [13]
3 years ago
15

So ummm anyone down to please help me I need to turn in the assignment tomorrow

Mathematics
1 answer:
Elodia [21]3 years ago
4 0

1.-7

3.-2

5.9

7.11

9.0

15. $10/-$10?? idk

17.5


You might be interested in
A 50 lb bag of grass seed cost $222.50 find the unit cost per lb of this grass seed
myrzilka [38]
To find the cost per one pound, we divide the total cost $222.50 by the total number of pounds (50 lb).

= $222.50 ÷ 50
= $4.45 per pound


ANSWER: Each pound of grass seed costs $4.45.

Hope this helps! :)
3 0
3 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%7Bx%7D%5E%7B2%7D%20%20%2B%2010%20-%2021%20%3D%20y" id="TexFormula1" title=" {x}^{2} + 10
myrzilka [38]

Answer:

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Simplify, picture attached
Sergeu [11.5K]

Answer:

01/6

wd

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Hurry please I’m running out of time! Show work
agasfer [191]

Answer:125

Step-by-step explanation:

x*25=125 x=125

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for x. please show work
Mazyrski [523]
Those 2 angles makes up corresponding angles in parallel lines. Which means, both two angles equal to each other because this is a rule that exists when both of the lines are parallel to each other which is indicated with red arrows in the photo.
75 = 11x - 2
75 + 2 = 11x
77 = 11x
X = 77 / 11
X = 7
The answer is 7.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Write a phrase for y + 9
    10·2 answers
  • Megan hiked 15.12 miles in 6.3 hours. If Megan hiked the same number of miles each hour, how many miles did she hike each hour?
    13·1 answer
  • Solve 3.8 = p/3 - 7.2
    14·1 answer
  • How do you do Pythagorean theorem
    8·1 answer
  • How can you use exponents to write 10,000,000?
    11·1 answer
  • How are a ruler, a yardstick, and a measuring tape the same? How are they different?
    12·2 answers
  • What is the value of f(x) = –x^2 – 2 when x = –1?
    14·2 answers
  • Which function is graphed below?
    14·2 answers
  • Please help me with this, please
    9·1 answer
  • Identify the values of a, b, and c in this quadratic equation:
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!