Answer: z-$17
Step-by-step explanation:
Z is chase and devante spent 17 less so the answer is z-17
Answer:
Step-by-step explanation:
d
Answer:
The total number of students is 36.
Step-by-step explanation:
You would get this answer because twice the square root of 6. 6x6 is 36. Hope this helps :)
RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive
Answer:
40 pencil cases
Step-by-step explanation:
To find out how many $2.50 pencil cases you can buy with $100, you need to divide. Dividing the amount of money you have by the cost of the item will get you the amount of items you can buy. 100 divided by 2.50 is 40. So, you can get 40 cases.