Answer:
0
Step-by-step explanation:
She would travel 1,234 miles. 2x14=110 80x55=1120+110= 1234 miles
$7.18 / 2 = $3.59 per pound
.........................................
so 1 lb = $3.59
2 lbs = 2* $3.59 = $7.18
3 lbs = 3 * $3.59 = $10.77....
Its D becuase of math thing :) its D
Answer:
x + 4/3x^3
Step-by-step explanation:
y=1/2x^2-2/3x^-2
dy/dx=1/2(2x)-2/3(-2x^-3)
=x+4/3 x^-3
=x+4/3x^3