Abby can buy an 8 pound bag of dog food for $7.40 or a 4 pound bag of the same dog food for $5.38 which is the better buy
2 answers:
The 8 pound bag of dog food for $7.40 is the better buy.
The 8 pound bag is better
You might be interested in
Hope it helps!
#MissionExam001
Answer:
A) 50% of 36 is 18
B) 75% of 36 is 27
Step-by-step explanation:
Answer:
C≈9.42m
Using any of this formulas
C=2πr
C=2πrd=2r
Solution:
C=πd=π·3≈9.42478m
Answer: -3/7- 4/7
Step-by-step explanation:
Answer:
sure
Step-by-step explanation: