1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anvisha [2.4K]
3 years ago
10

Ella has 50stacks of ten pennies how many pennies ella has in all?

Mathematics
2 answers:
dedylja [7]3 years ago
7 0

Ella has 500 pennies.

cupoosta [38]3 years ago
7 0
I think it's probably 5000
You might be interested in
What is the median of 26,38,11,17,102,88,33
Ierofanga [76]
45 is the median of your question
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Hi I need help plzzzzzzz
Semmy [17]
1.) X=2, 2/2=1, Y=1
2.) X=6, 6/2=3, Y=3
3.) X=10, 10/2=5, Y=5
I hope this helps! :)
3 0
3 years ago
FIND THE FOLLOWING QUOTIENT -56/-8. Is there a quotient or is it undefined??
AVprozaik [17]
There's a quotient; it is 7.
7 0
3 years ago
Question number eight answer
sergiy2304 [10]

Answer:

22 shots.

Step-by-step explanation:

90 shots times 24.6% = 22.14

<u>He missed </u><u>22 </u><u>shots.</u>

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pumpkins at a local farm sell for $.49 per pound. Jim Ring spent $73.50. How many pounds of pumpkins were purchased?
Leona [35]
Number of pounds purchased multiplied by price per pound equals the total $ spent.

x= # pumpkin pounds purchased
0.49x=$73.50
Divide both sides by 0.49
x=150 pumpkin pounds purchased

Hope this helps! :)
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which point is the solution to the following system of equations?
    15·2 answers
  • 2. The radius of a circle is 9 cm. Find the area of the circle
    12·1 answer
  • Write the fraction 16/40 in simplest form
    13·1 answer
  • What is the simplified expression for 3a²+9ab+5-4a²-4ab+3 ​
    9·2 answers
  • Mass = 100g, Volume = 20ml, what is density?​
    13·2 answers
  • What is the value of x in the equation 25x2 = 16. A. 5/4. B. 4. C. 4/5. D. 16/25
    6·1 answer
  • A pie costs $12.55. If it has a diameter of 12 inches what is the cost per square inch of the pie.
    6·1 answer
  • HELP FAST I HAVE 3 MINUTES SHOW A LITTLE WORK PLEASE! thank you sm thank you thank you!
    7·1 answer
  • I just need #10 answered please. Incase you can’t see it it says “what is the solution to the inequality for #9
    13·2 answers
  • Anne is visiting a friend who lives 18.5 km away. She travels 10 km by
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!