1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LekaFEV [45]
3 years ago
8

What is i + 6i simplified?​

Mathematics
1 answer:
kkurt [141]3 years ago
3 0

Answer:

7i..........................

You might be interested in
Malcolm helps his father carry boxes into the warehouse. He brings in 4 boxes that each contain 18 cell phones. He also brings i
kozerog [31]
C. (4 x 18) - (3 x 12) = p
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
No I need 54 inches of wood to build a picture frame. if the wood cost $2.50 a foot, how much will be pay?
tamaranim1 [39]

Answer:

135

Step-by-step explanation:

2 x 54 = 108 and .50 x 54 = 27 so 108 + 27 = 135

7 0
3 years ago
Angelo charges $30 to mow 1 yard. Which equation could be used to determine the total cost, y, for mowing x yards? A. y = x + 30
alexira [117]

Answer:

D. y=30x

Step-by-step explanation:

So x represents like say if he mowed 3 yards.

y=30(3)

Then y would equal 90

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with 1 and 2
oee [108]
1) -149, -1; -148, -2; -147, -3
2) No, according to the commutative property of addition, it does not matter the order they are put in.

Hope this helps!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
MARKING BRAINLIEST HELP
Alenkinab [10]

Answer:

C,

Step-by-step explanation:

:)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The price of a stock decreased $2 per day for four consecutive days.!what was the total change in value of the stock over the fo
    7·1 answer
  • DO ANYONE KNOW ANYTHING ABOUT REFLECTIONS​
    6·1 answer
  • Done yay !!!!!!!!!!!!!!
    15·2 answers
  • Kate pays for $36 for 2 sets of candles.each set contains 3 red and 3 white what is the cost per candle
    8·1 answer
  • Smoothing a time series of observations A. is a form of statistical cheating. B. allows statisticians to use less data than woul
    13·1 answer
  • 3 Gordon is selling popcorn that costs
    10·1 answer
  • Which equation represents the graph?
    15·1 answer
  • The FDA recommends that women who are pregnant avoid eating more than three 6.00 oz servings of bluefish per month because of th
    13·1 answer
  • Find the equation of the line with a slope of 3/4 and passes through (4-2)
    13·1 answer
  • ASAP please Helppppp I will give you a Brainliest if it right
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!