1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KatRina [158]
3 years ago
12

What are two equivalent answers for two thirds?

Mathematics
1 answer:
astra-53 [7]3 years ago
4 0
2/3 and 0.66666666666666666666666
You might be interested in
Match each compound inequality on the left to the graph that represents its solution on the right.​
Jlenok [28]

Answer: First answer goes with second graph

Second answer goes with third graph

Third answer goes with first graph :)

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Joshua orders some drinks for himself and some friends. He orders three cappuccinos, two iced teas, two cafe lattes, and an espr
Tju [1.3M]

Answer: 1.23

Explanation: hope this helps

8 0
3 years ago
Help me out with this question (geometry)
Usimov [2.4K]

Answer:

Step-by-step explanation:

∠UST=2 m∠2

10x+10=2(6x-1)

10x+10=12x-2

12x-10x=10+2

2x=12

x=6

m∠UST=10×6+10=70°

4 0
3 years ago
Rick cuts a 12-foot-long ribbon into 2 pieces. One piece is 3.5 feet longer than the other. What is the length of each piece?
GREYUIT [131]

Its impossible there is no way to solve it because x+3.5= y no number can make 12 if one number is 3.5 ft longer than the other Ignore this i dont feel like erasing this part.

144 in. 42 in. greater than the other 42 + x = y Nvm if you convert the numbers too in. the numbers are 93 + 51 = 144 and if you convert it back it would be

7.75 + 4.25 = 12

3 0
2 years ago
Please help me..will give all the good stuff
Anika [276]

1. 14 loaves are needed for 63 customers

2.  90 loaves

3. 4.5 loaf

Step by Step:

9/2= 4.5

4.5x4= 18

27/4.5=6

14x4.5=63

I multiplied and divided everything by 4.5 so one loaf of bread is 4.5.

(Correct me if I'm wrong)

I hope this helped! :)

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Can someone please help me ASAP
    13·1 answer
  • For the displayed triangle, provide the following value B=
    10·1 answer
  • Determine area under the standard normal curve given the z score, z less than 1.25
    14·1 answer
  • Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for 2.79 or a 15 ounce jar of salsa for 5.54. which jar has the best unit rate
    12·1 answer
  • PLEASE HELP 7TH GRADE MATH QUESTION URGENT!
    6·2 answers
  • Help meeeeeeeeeeeeeeeeee
    14·2 answers
  • Ten minus five and two thirds
    13·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through the points (2 3) and (–2 6)?
    9·2 answers
  • 42 push ups in 3 minutes. Preform unit rate. How many can she do in five minutes?
    10·1 answer
  • An investment firm invested in two companies last year. They invested \$7000 in Company A and made a profit of 13%. They investe
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!