$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.
Answer:
q .no d
Step-by-step explanation:
64p^3+125
4p^3+ 5^3
(4p+ 5 ) ( 4p^2- 4p *5 + 5^2)
(4p+5) (16p- 20p+ 25)
Simply add -560 and -750 (remember same sides add and keep, different signs subtract) you should get -1310
Slope = (y2 - y1)/(x2 - x1)
slope = (-3 -4)/(1 - 1)
slope -7/0
This is an undefined slope because the denominator is 0.
This would be a vertical line.
Answer: Su hermano tiene que estar dormido.
Step-by-step explanation:
Su is a possessive adjective and in this sentence estar English translates to be like he has to be sleeping meaning a guess a present tense guess