1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
serg [7]
3 years ago
10

Between with pair of numbers is the exact product of 379 and 8

Mathematics
1 answer:
VikaD [51]3 years ago
7 0

Answer:


Step-by-step explanation:

379 is a prime number.  Only 2 numbers will divide into it. 1 and 379

So you could do this

379 * 8 = 3032

(379 * 2  ) * 4 = 758 * 4 = 3032

(379 * 4 ) * 2 = 1516 * 2 = 3032


You might be interested in
I)3 by x-1=4 by x+1<br>ii)X by 2-Xby3=2​
Lena [83]

Answer:

Hey blinkkkkkkkkkkkkk

3 0
2 years ago
A set of 3 pens costs $1.68. At that unit price, how much would one pen cost?
Tanzania [10]

Answer:

$.56

Step-by-step explanation:

To find the cost of one pen, take the total cost and divide by the number of pens

$1.68/ 3

$.56 per pen

8 0
2 years ago
PLZZ HELP ME ONLY GIVE ME THE CORRECT ANSWER PLZZZ this due today !!!!HELPP DUE IN 15 MIN
vekshin1
The answer is 22 dryhhjkkjjjjihgghhhhjjj
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which property is illustrated by the following statement? If HAX RIG, then RIG HAX. A. Symmetric B. Transitive C. Reflexive D. D
Alex_Xolod [135]
<span>If HAX RIG, then RIG HAX. A. Symmetric</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mike paid 2.94 in sales tax on an item that cost 42.00 before tax. At that rate how much would he pay in sales tax for an item t
Masteriza [31]
$4.06 in sales tax before tax for $58
7% of $42 = 2.94
7% of $58 = 4.06
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write 745,000 in scientific notation
    7·1 answer
  • A taxi cab costs $1.50 the 1st mile and $0.75 for each additional mile. Which equation could be solved to find how many miles yo
    14·1 answer
  • (10x2y - 8xy +6)-(?) = 5x2y + 2xy - 3
    6·1 answer
  • a cook needs 12 pounds of flour he wants to spend the least amount of money if a 2 pound bag costs $1.59 and a 5 pound bag costs
    10·2 answers
  • Two dice are tossed. The probability that the total score is a prime number is:​
    6·2 answers
  • Find 4 consecutive odd integers where the product of the two smaller numbers is 64 less than the product of the two larger numbe
    10·2 answers
  • Need help with question number 55
    11·1 answer
  • Which of the above objects is moving the fastest?
    9·1 answer
  • HELP WILL MARK BRAINLIEST!!! 20 POINTS
    10·1 answer
  • Find the area and perimeter of the triangle
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!