1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
joja [24]
4 years ago
5

Find the output, y, when the input, , is 30. y= 14 - 0.5.2

Mathematics
1 answer:
vaieri [72.5K]4 years ago
3 0

I would love to help but there isn't enough information :/

You might be interested in
tanner and three neighborhood friends are buying a basketball hoop that costs 249.84. if the cost is divided equally, how much w
natita [175]
Tanner plus his friends equate to four people.

Divide 249.84 by four.
249.84 \div 4 = 62.46
Each friend will pay $62.46
3 0
3 years ago
Video DVDs (ignoring the hole in the middle) have an area of 36π cm^2 The formula to calculate the circumference, C, for a circl
PilotLPTM [1.2K]
It's 12π, because √36=6. 6×2= 12 :)
4 0
3 years ago
Solve for x.
alexandr402 [8]

this is how i calculated for x!

7 0
2 years ago
What is the product?<br><br> (5r − 4)(r2 − 6r + 4)
maxonik [38]

Answer:

1r

Step-by-step explanation:

(5r-4)(2r-6r+4)

1(5r-4)+1(2r-6r+4)

5r-4+2r-6r+4

5r+2r-6=1r

1r-4+4

-4+4=0

1r

7 0
2 years ago
Jaxon and Isaac live different directions from the city center. Jaxon lives 10 blocks east and 5 blocks north. Isaac lives 8 blo
givi [52]

Answer:

Step-by-step explanation:

As shown in the figure attached Jaxon is 10 blocks east and 5 blocks north.

So x-coordinates of Jaxon will be 10 units and y-coordinates will be 5 units.

and coordinates will be (10,5)

Similarly coordinates of Isaac will be defined by his distance towards west and distance towards south.

So x-coordinates will be 8 units and y-coordinates will be 15 units.

Therefore, coordinates of Isaac will be (-8,-15).

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • the quote for usd/jpy is listed as 119.68/75 as shown. how many japanese yes does it cost to buy 1 U.S. dollar?
    6·2 answers
  • Find the z-score for a value of 16 with a mean of 8 and a variance of 5 g
    9·1 answer
  • Which single conversion factor would you use to find out how many miles are in 8,462 yards?
    12·1 answer
  • A grocery sells fruit boxes which include four oranges, three apples and one banana. One day they sell 48 oranges in their fruit
    13·2 answers
  • 4∣x−8∣+7=−5∣x−8∣−29<br><br> Pls
    10·1 answer
  • Henry is 70 inches tall Aaron is 6feey 2inches tall how much taller is Aaron than Henry
    7·1 answer
  • Annie invests $400 in a bank that offers 5.5% simple annual interest after 6 years her investment will increase by blank dollars
    12·1 answer
  • Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares
    14·1 answer
  • 5/6 divided by [13/11]
    13·1 answer
  • 1) When graphing a line from an equation, the first point to plot is the ​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!