1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mart [117]
3 years ago
9

Write the number name for 43,080,700

Mathematics
2 answers:
laiz [17]3 years ago
8 0
Fourth three million eighty thousand seven hundred
Sloan [31]3 years ago
4 0
Forty Three Million eighty thousand seven hundred
You might be interested in
Question 3,4&5 Cindy bought a car for $21,330. A few years later she sold the car for $19,700.find the percent of change in
san4es73 [151]

The change in value was 8% which amounts to $1630

Further explanation:

The change in value is calculated by using the initial price and selling price of the car.

Given

Purchase Price = P = $21330

Selling Price = S = $19700

As the selling price is less than the purchase price, Cindy had loss.

Loss=L= Cost\ price-selling\ price\\=21330-19700\\=\$1630

Percentage of loss will be calculated as:

Percent\ loss=\frac{1630}{21330}*100\\=8\%

The change in value was 8% which amounts to $1630

Keywords: Loss, Percentage loss

Learn more about profit and loss at:

  • brainly.com/question/1563227
  • brainly.com/question/1560475

#LearnwithBrainly

6 0
3 years ago
Geometry help plz will mark brainliest.
Alex17521 [72]
I think it's 12x.
I'm not a 100% sure though, but I hope this helps. =^D
5 0
3 years ago
If 4 daps = 7 yaps, and 5 yaps = 3 baps, how many daps equal 42 baps? **GIVING OUT BRAINLIEST**
Montano1993 [528]

Answer:

40 daps

Step-by-step explanation:

lets say daps is d, yaps are y and baps are b

4d = 7y, 5y=3b

First convert to y

4/7d = y

Now convert that to b

5(4d/7) = 3b

20d / 7 = 3b

20d / 21 = b

Plug it in:

42(20d/21)

40d

aka 40 daps

4 0
3 years ago
Tiffinay plans to use 275 dollars. She wants to buy 3 pants for 42 each and 5 shirts for 27 dollars each she will pay taxs it wi
Zielflug [23.3K]

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

$42 × 3 = $126

$27 × 5 = $135

$126 + $135 = $261

$275 - $261 = $14

$14 - $6.50 = $7.50

8 0
3 years ago
Which diagram represents the postulate that states exactly one line exists between any two points?
Ivahew [28]

Answer:

C with points A and B on the line

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The equation c = 6.5h represents the cost, c, of renting a bicycle for h hours. The table below can be used to show the same inf
    12·2 answers
  • How do I do the random guess and test? which it gave me a hint to do so
    11·1 answer
  • There are 16 cups in 1 gallon of milk. If the costs of 1 gallon is $4.32, what is the cost of each cup?
    13·2 answers
  • Order the values from least to greatest.<br> 6. –15, -21, 19], -20, 25
    13·1 answer
  • If an object is dropped from a height of 141 feet, the function LaTeX: h\left(t\right)=-16t^2+141h ( t ) = − 16 t 2 + 141 give t
    13·1 answer
  • Claudia goes on a road trip; her car gets 24 miles per gallon (mpg) and gas costs $3.02 per gallon. Let n represent the number o
    13·1 answer
  • Graph the line with the given slope, passing through the given point.<br> m=-9; (0,9)
    6·1 answer
  • Did I get this right?
    5·2 answers
  • Find the slope on the line
    15·1 answer
  • Whats the answer to 3 sqaured plus 2x equals 7
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!