1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Oduvanchick [21]
3 years ago
15

SOMEONE MAKE A ENDING PARAGRAPH about someone rescuing me QUICK 40 POINTS!!!!

Mathematics
1 answer:
scZoUnD [109]3 years ago
4 0

Answer:

Although, my life can't end here, life has so much more to offer me. I collected the last of my strength to swim up to to surface where I can be released from the horrors of the deep waters. I swallowed gulps of the chlorine water and my eyes ached from being open for to long. I wrestled the clenching fists of the water that urged me to stay with them. I swam, and swam, swam, until I reached my hands out for help, and that's when I knew I made it. I could feel hands from above grasping me and helping me climb out of the bitter cold pool. I ran into my mother's arms, as a gush of relief spread through my body. The relief of staying in my mothers arm, that helped me forget the isolated pits of the dark waters.

Sorry if it's not that good! I'm not the best writer, and you don't have to use this ending paragraph if you don't want to!!

You might be interested in
The cost of five shirts and three pairs of pants is $229.25. If one pair of pants costs $37.25, what is the cost of one shirt? (
katen-ka-za [31]
3 x $37.25 = $111.75 
$229.25 - $111.75 = $117.50
$117.50 ÷ 5 = $23.50
So the answer is B
6 0
3 years ago
Shannon wants to buy 4 coffee mugs for the lowest amount.a set of 4 mugs costs £12
Lelu [443]

i can help, but you need to write the whole question..

7 0
3 years ago
What is the unit cost of $9 for $56.07
Dmitry [639]

Answer:

Hmm.. I'm stumped

Step-by-step explanation:

Just here to say you can do it without brainly, you're smart!

6 0
3 years ago
What is the area of this quadrilateral
sammy [17]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

First, let's work out the two triangles:

Area of triangle: bxh/2

2 x 8/2 = 8

Because there is two triangles multiply 8 by 2 = 16

To work out the area of the central rectangle:

Area of rectangle: l x w

3 x 8 = 24

Add 16+24 = 40 square feet

4 0
3 years ago
Help here ASAP you dont have to write a long one just a short one is fine
pychu [463]

Answer:

Commutative property and associative properties are mixed up.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Movie tickets at a local theater cost $6 for adults and $2 for children under twelve. if 175 tickets were sold, with cash receip
    8·1 answer
  • A line that contains the point (2,-3) and has a slope of 8
    12·2 answers
  • Casey has a collection of 39 amusement park pins. The pins are from an amusement park in Florida and an amusement park in Virgin
    9·2 answers
  • My maths teacher says 51÷80 is 1R56 how is this possible
    9·2 answers
  • PLEASEEEEEEEEEEEEEE HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
    10·2 answers
  • (x+4)+(x-3)+(2x+2)+(x^2+3x+1)
    9·1 answer
  • Salary outstanding rs 2,000​
    6·2 answers
  • Which is a difference of cubes?<br><br> x6 – 27<br> x15 – 36<br> x16 – 64<br> x5 – 125
    8·2 answers
  • Mary is buying tickets for a movie.
    9·1 answer
  • Use the graph to answer the following…
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!