1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
g100num [7]
3 years ago
8

If there is 15 liters of milk in the refrigerator, after how many days will more milk need to be purchased?

Mathematics
1 answer:
adoni [48]3 years ago
7 0

Answer:

Depends on Howe much you can drink. It varies.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
When is a rectangle a square?
ololo11 [35]

Answer:

I think option B i.e. when its angles are right angles.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Csqrt%7B5%7D%20" id="TexFormula1" title=" \sqrt{5} " alt=" \sqrt{5} " align="absmiddle" c
WITCHER [35]

Answer:

2.2360679775

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is it possible for two numbers to have a difference of 5, and a sum of 12?
frozen [14]
Uhhh that doesn’t seem possible but then again i forgot simple math lol
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
1) (3.1 x 10^1)(4.3 x 10^-6)​
allsm [11]

Answer:0.0001333

Step-by-step explanations :

8 0
3 years ago
Solve the equation y/-4 + 5 = 15
Allushta [10]

Answer:

y= -40

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 24/100 in its simplest form
    12·2 answers
  • Solve formula v=kt/p for t
    11·1 answer
  • 1. Is the relation a function? Why or why not?<br> {(-3,-2),(-1,0), (1, 0), (5,-2)}
    9·2 answers
  • Using the slope and the y-intercept, graph the line represented by the following equation. Then select the correct graph. 2y + 4
    8·2 answers
  • what is the relationship between the coordinates of a point and the coordinates of its reflection across each axis?
    14·1 answer
  • Find the slope and reduce. P = (- 3, 3) Q = (1, 3)
    7·1 answer
  • The P‑value measures the strength of evidence:(A) against the null hypothesis.(B) against the alternative hypothesis.(C) The int
    8·1 answer
  • Damon is buying meat by the pound at the deli. For every 5 pounds of meat he buys, he pays $8. What is the cost, per pound, for
    15·1 answer
  • HELP PLZzzzzzzzzzzzzzz!
    5·2 answers
  • WILL GIVE BRAINIEST
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!