Answer:
You divide each fraction by the highest multiple.
4/16 can be divided by 4 to get 1/4
12/18 can be divided by 6 to get 2/3
4/10 can be divided by 2 to get 2/5
16/20 can be divided by 4 to get 4/5
Step-by-step explanation:
hope this helps
You need to elaborate more. what is each side marked with? What are the answers to pick from. ECT.
Your answer is 15 hope I helped
Answer:
I am not sure how about you figure it out maybe study
Answer:
cost of a box is $3.5
Step-by-step explanation:
given data
sold box = 18
earned = $136.50
solution
we consider here number of boxes of cookies is x
and
for we get Tyler sold cookies box so number of boxes we divide 702 cookies among 18 is
Tyler sold = 
Tyler sold = 39 boxes
and
now we consider here y as cost of each box of cookies,
so for cost or sale price of the cookie boxes here we divided 136.50 dollars among 39 boxes
so
cost of each box = 
cost of each box = 3.5
Thus, the cost of each box was 3.5