1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Novosadov [1.4K]
3 years ago
14

What is 0.309 in word form

Mathematics
2 answers:
vovikov84 [41]3 years ago
7 0
Point three-hundred and nine

zero point three-hundred and nine
Kitty [74]3 years ago
5 0
It's three hundred nine thousandths.
You might be interested in
Do you agree that, "Celebrities and sports figures should not be viewed as positive role models, because they are not always who
natita [175]

Answer:

over. The

remaining cake is split into 4 equa

Step-by-step explanation:

over. The

remaining cake is split into 4 equa

5 0
3 years ago
Name the property the equation illustrates.
kykrilka [37]

You can multiply the equation in any order.

2[-3/9]=[-3/9]2

Commutative Property of Multiplication

4 0
3 years ago
2. Determine the amount of an investment if $5,000 is
Nataliya [291]

Step-by-step explanation:

A=P(1+i)^n

=5,000(1+5%/4)^10×4

=$8,218.10

8 0
2 years ago
How are ratios used in everyday life?
Svetradugi [14.3K]
<span>miles per gallon uses ratios. Say your car was doing 80 miles for 4 hours. You would have the ratio 80;4 and you need to find the miles per 1 hour</span>
8 0
3 years ago
A shopper paid $2.52 for 4.5 pounds of potatoes, $7.75 for 2.5 pounds of broccoli and $2.45 f0r 2.5 pounds of pears. What is the
denis23 [38]
Unit rate refers to how much the buyer paid per unit. Let’s do the math:

$2.52 for 4.5 pounds of potatoes
Divide $2.52 by 4.5
The shopper paid 56 cents per pound of potatoes.
Now $7.75 spent for 2.5 pounds of broccoli.
Divide $7.75 by 2.5.
The shopper paid $3.10 for each pound of broccoli.
Last $2.45 for 2.5 pounds of pears.
The shopper will spend 98 cents per pounds of pears.
Please vote my answer brainliest! Thanks.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • PLEASE ANSWER
    5·2 answers
  • What is the SAME about a line and a segment?
    9·1 answer
  • There are fifteen pansies and 18 tulips in a garden. If five more pansies are added, how many tulips should be added to keep the
    13·1 answer
  • Find a ratio that is equivalent to 4 to 5
    11·1 answer
  • QUICK MATH PROBLEM! PLZ HELP. :)
    10·2 answers
  • Estimate.<br> 24.12 dived by 8.1 <br><br> A. 2<br> B. 2.9<br> C. 3<br> D. 3.9
    8·2 answers
  • A punch recipe requires 4 cups of crandberry juice to make 5 gallons of punch. Using the same recipe, what is the amount of cran
    8·1 answer
  • Tasneem has a sample of 12 bags of candy. She recorded the mass, in grams, of each bag. Her data is shown.
    8·2 answers
  • What would x and Y be?
    12·1 answer
  • For 11-14, fill in the blank with &gt;, &lt;, or =.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!