1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zloy xaker [14]
3 years ago
12

Need help 99 points

Mathematics
2 answers:
satela [25.4K]3 years ago
8 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

35/30 is a number higher than 1

and 22/12 is a number higher than 1

However 22/12 is bigger.

The answer is D

aksik [14]3 years ago
6 0

D is your answer.


Hope this helps & good luck. :)

You might be interested in
Manuel climbs a tower from ground level to an elevation of 135 1/2 ft he climbs down 27 1/2 ft how far is Manuel from the ground
Helen [10]

Answer: 108 feet

Step-by-step explanation: (135.5-27.5) = 108 feet

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the solution set for the open sentence with the given replacement set?
White raven [17]
The Answer is 2

I hope this helps
7 0
3 years ago
What is -2/3 divided by 1/3
Dvinal [7]
-2/3 ÷ 1/3
=(-2 × 3) / (1 × 3)
= -6/3
= -2/1
<span>= -2</span>
4 0
3 years ago
Can SOMEONE plz help with thissss one quesrtion
Ksenya-84 [330]

Answer:

9.5 inches I believe

Step-by-step explanation:

it been a while since I've done this

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
the temperature was -41 degrees Fahrenheit and then warmed to 52 degrees Fahrenheit what is the temperature​
ivann1987 [24]
The temperature is 11°F
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Neela’s clock is broken. The minute hand rotates around the clock correctly, but the hour hand is stuck in the three o’clock pos
    12·1 answer
  • Kali trains for a race by running around a track. Each lap around the track is 400 meters . She runs 4 kilometers each day how m
    11·1 answer
  • How many feet are in 100 inches? Write your answer two ways: in feet and inches and in feet only
    14·1 answer
  • How To Solve these? ​
    6·1 answer
  • 3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
    13·1 answer
  • Ksjjsksjskskdjslslfjsklskskskskdkd
    10·2 answers
  • For the following problem ,form two equations n solve them to find the two numbers
    12·1 answer
  • Look at pic 10 pts will mark brainilest
    14·2 answers
  • Solve for x and y.<br> Angle x is<br><br> degrees. Angle y is<br><br> degrees.
    8·1 answer
  • Geometry, Angles questions ​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!