1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natka813 [3]
3 years ago
6

PLZ HELP ASAP

Mathematics
1 answer:
topjm [15]3 years ago
6 0
It would be D: 181

3             17  
----    =    ------
32           X

Then you would cross multiply and divide.
You might be interested in
A box contains 5 plain pencils and 7 pens. A second box contains 4 color pencils and 4
Savatey [412]
5:7 (pencils to pens)

7/12 chance that a pen from the first box will be selected.

4:4 (colour pencils to crayons)

4/8 = 1/2 chance that a crayon from the second box will be selected.

The probability of picking both:

7/12 * 1/2 = 8/24 = 1/3



3 0
3 years ago
What is the first step in solving the equation 4.2y-5.2=18.5
Reil [10]
Add 5.2 then divide
4 0
3 years ago
Jay, a freelance editor, charges the rates shown in the table below to edit manuscripts. The cost per page increases as the qual
bekas [8.4K]
Gonna do a little subbing here...

for 40 pgs of express proof reading....3 bucks per pg...c = 3
40(3) - 0.05(40(3)) = T
120 - 0.05(120) = T.....120 - 6 = T.....114 = T
so  express proofreading cost 114

for 40 pgs of basic proof reading....c = 3.95
40(3.95) - 0.05(40(3.95) = T
158 - 0.05(158) = T....158 - 7.9 = T.....150.10
so basic proof reading costs 150.10

for 40 pgs of extended proof reading....c = 5
40(5) - 0.05(40(5) = T
200 - 0.05(200) = T....200 - 10 = 190
so extended proof reading is 190

no need to go further....the extended proof reading is gonna be ur answer...the best quality of editing that keeps it at 190

3 0
3 years ago
two places A and B are 80km apart on a highway. Two cars at A and B, when moving in the same direction meet in 8 hours and when
Inessa [10]

Answer:

va= 35 km/hr vb=25 km/hr

watch explanation

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ASAP!!! WILL GIVE BRAINLIEST FOR BEST/RIGHT ANSWER!!!!!!!!
Nesterboy [21]
The answer is A, please mark brainliest.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • jewels has $6.75 to ride the ferry around Connecticut. It will cost her $0.45 every time she rides. Identify the dependent varia
    5·1 answer
  • Determine the intervals on which the function is increasing, decreasing, or constant.
    11·2 answers
  • How can you show 100 using tens as factors?
    9·2 answers
  • Solve the system of equations. y = 6x - 27 y = 4x - 17 a. ( -5, 3) c. ( 5, 3) b. ( -3, -5) d. No solution Please select the best
    7·1 answer
  • F(x)=2x -7, What is x when f(x)=-15?
    9·1 answer
  • Determine if each pair of ratios or rates are equivalent.
    7·1 answer
  • Can someone please help me with this one please
    11·1 answer
  • A 7-meter roll of red ribbon costs $2.52. What is the unit price
    13·2 answers
  • Becky adds 11 new videos to instagram per week. She currently has 1,577 videos.
    5·1 answer
  • Rewrite each expression by combining like<br> terms.<br> b. 19x + 5y - 8x<br> PLEASE
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!