1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
xeze [42]
3 years ago
11

Please help me fast!!

Mathematics
1 answer:
ahrayia [7]3 years ago
5 0
Cylinder and cone you use pi.
You might be interested in
On a quiz there are four-mulptiple choice questions worth 3 points each and two true/false questions worth 1 point​
Scilla [17]

Answer:

15

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Six friends went to a hockey game. The price of admission per person was $x. Four of the friends bought a soda for $2. Write and
Citrus2011 [14]
6x+4 (2). The expression simplifies to 6x+8
4 0
3 years ago
Write as a unit rate: Four notebooks for $2.50
Archy [21]

Answer:

B. $1.60 per notebook

Step-by-step explanation:

Because:

4 notebooks ÷ $2.50 (4 notebooks cost) = $1.60 per notebook

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
If Anna have 8000 and gave jim 300 and bought some items a shoes for 290 a suit for 400 and a phone for 2000
vovangra [49]

Answer: Assuming the unit is dollars, the answer would be $5,010.

Explanation:

Step 1: 8000-300 is 7700.

Step 2: 7700-290 is 7410

Step 3: 7410-400 is 7010

Step 4: 7010-2000 is 5010

So, the answer is Anna has $5,010 dollars left after giving Jim $300, buying shoes for $290, a suit for $400 and spending $2,000 dollars on a new phone.

6 0
3 years ago
4) A line has a slope of -5 and passes through the point (2, 2). An equation for this line is
stich3 [128]

Answer:

D: y= -5x+12

Step-by-step explanation:

Since the slope is -5 is either C or D. Let's replace x= 2 in either to see what we get.

C: -5(2)-2 = -12 Nope.

D: -5(2) +12 = 2 Good!

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Ax-b=c solve for b<br> A- b= -ax-c<br> B- b=ax+c<br> C- b= -ax+c<br> D- b=ax-c
    6·1 answer
  • Neil bought 5 books. The average price of 2 books is 5 dollars. The average price of the rest of the books is 4 dollars. Find th
    12·1 answer
  • Tuesday’s Hugh temperature was 4 degrees less than Monday’s high temperature
    9·1 answer
  • Eight pounds of peanuts cost $24.00. Six pounds of walnuts cost half as much
    14·2 answers
  • The sum of two numbers is 66. Two times the smaller number is 15 more than the larger number. What are the numbers?
    6·2 answers
  • What does X equal for this question?
    8·1 answer
  • How to solve 1542-517=
    15·2 answers
  • What type of triangle?
    12·1 answer
  • Daycare in the New York region costs an average of $ 1,123 per month with a stdev = $325 depending upon level of care etc. Withi
    8·1 answer
  • Question<br> What expression represents the area of the square?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!