1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zanzabum
3 years ago
12

I need the answer and the work (it’s geometry)

Mathematics
1 answer:
Kisachek [45]3 years ago
6 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

The starting point is B and the ray extends towards A.

So the asnwer is D.

You might be interested in
How many three-digit numbers are divisible by 2,3 or 5? plEASe helP I aM DeSpeRatE
frosja888 [35]

Answer:

30

Step-by-step explanation:

- A number is divisible by 2 if its last digit is 2, 4, 6, 8 or 0

- A number is divisible by 3 if ist sum of digits is divisible by 3.

- A number is divisible by 5 if its last digit is a 5 or a 0.

_

The least 3 digit number divisible by 30 is 120 and the greatest is 990.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
A land surveyor measured the elevations of four villages. His measurements are shown.
Alex777 [14]
I believe the answer is 13
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve absolute value equation 2|x-3|-8=2
Semmy [17]

Answer:

x=8, -2

Step-by-step explanation:

2|x-3|-8=2

2|x-3|=10

|x-3|=5                               |x-3|=-5

x-3=5                                x-3=-5

x=8                                      x=-2

7 0
3 years ago
2+2+3+6+8-5+0+9-8+4=​
ryzh [129]

Answer:

2+2=4+3=7+6=13+8=16+5=21+9=30-8=22+4=26

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the solution to the following system of equations?<br><br> 3x - 2y = 4<br><br> x + 2y = 4
ivanzaharov [21]

Answer:

i have no clue lol

Step-by-step explanation:

i have no clue lol

4 0
2 years ago
Other questions:
  • 2ax-4ay+3bx-6by factor the expression as the product of two binomials
    15·1 answer
  • Suppose you go shopping for a new futon bed for your apartment/home. The model you really like happens to be on sale for $675. I
    6·2 answers
  • Laura plans to paint the 8-foot high rectangular walls of her room and before she buys paint she needs to know the area of the w
    10·1 answer
  • 1. 2x -1&gt;6<br> Can someone solve this for me plzzzz
    12·1 answer
  • MATH 30 POINTS WILL GIVE BRAINLIEST<br><br> help please
    12·1 answer
  • Write an equation and solve round to the nearest hundredth when necessary 19 is what percent of 40
    6·1 answer
  • If line L is parallel to plane P ,how many planes containing line L can be drawn parallel to plane P
    10·1 answer
  • MATH PLEASE SOLVE 10=f/5 (the 5 goes under the f)
    9·1 answer
  • A 16-ounce of shampoo cost $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent
    5·1 answer
  • 138.867545518 to 4 decimal places.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!