Answer:
The black tulle is the better buy
Step-by-step explanation:
You will need to find the unit rate for the tulle...in other words cost per 1 yard to see which is the better buy.
You also need to make sure they are in the same units. So, we will convert the 3 yards to feet....which will be 9 feet
5.63/9 = 0.62555 per foot
3.58/6 = 0.59666 per foot
Answer:
He needs to makes sure both equal to 0.50 or less
Step-by-step explanation:
Answer:
Which one does not belong to the group
Answer:

Step-by-step explanation:
