1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elis [28]
3 years ago
11

What is the graph of 4x - 3y = 12? urgents please graph

Mathematics
1 answer:
Harlamova29_29 [7]3 years ago
6 0

4x-3y=12

thts the anser

You might be interested in
Jose is solving the linear equation 28 - 3x - 15 = -2x + 13 - x. His final two steps are
Alex_Xolod [135]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

you can put any number for the x so there are infinite solutions

6 0
2 years ago
Please help 8th grade math
wariber [46]

Answer:

n \geq  -\frac{-29}{28}

Step-by-step explanation:

-3(1 - 7n) \geq  -32 - 8n\\-3 + 21n \geq  -32 -8n\\

       +8n               +8n

-3 + 28n \geq  -32\\+3                      +3\\28n  \geq  -29\\/28              /28\\n \geq \frac{-29}{28}

6 0
4 years ago
Find the unit rate: $9.60 for 8 cans.<br><br> $ per can
Lapatulllka [165]

Answer:

$1.20

Step-by-step explanation:

960÷8=120 :)))))))

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Work out and simplify where possible <br><br> a) 2/5+1/3<br><br> b) 5/9-1/2
Vlad1618 [11]
The answer is
a) 11/15
b) 1/18
5 0
3 years ago
I Need The Answer Plz!!
Brrunno [24]

Answer:

BCA

Step-by-step explanation:

All angles go to angles that have one curve to the angle that has the most curves, but I'm really guessing.

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • On Monday, the temperature changed -12 degrees, after one full day. Assuming the temperature dropped at a constant rate, how man
    7·1 answer
  • Five pounds of cashews are mixed with five pounds of walnuts. If walnuts cost $8.50 per pound and cashews cost $6.00 per pound,
    8·1 answer
  • Juan got on an elevator at the middle floor of a building, went up 4 floors, down 3 floors, up 1 floor, and down 9 floors, where
    11·1 answer
  • The shortest distance from the center of the inscribed circle to the triangles sides is the circle's ______.
    6·2 answers
  • Express the quantities below in a+bi form, and graph the corresponding points on the complex plane. If you use one set of axes,
    8·1 answer
  • The German club is planning a ski trip.The club will pay $500 toward the trip, and each member going on the trip will pay $115.
    7·1 answer
  • Simplify the following expression:<br> –10x – 9x + 1
    6·2 answers
  • The meadian of 26 29 31 33 36
    13·2 answers
  • Find the product ........
    11·1 answer
  • Triangle IJK is dilated by a scale factor of to form triangle I'J'K'. Side J'K' measures
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!