The answer is 540 because 32/48 is 2/3 and 360/540 equals 2/3
Answer:
I think its the last one if you get it wrong im SOOO sorry
NPER function
Hope this helps... mark as Brainliest plz
Square Root to the Nearest Tenth
A B
33 5.7
34 5.8
35 5.9
36 6
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.