1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleks [24]
3 years ago
14

Please help please please help

Mathematics
1 answer:
kondaur [170]3 years ago
7 0
Yes I got the third one too
You might be interested in
Anyone please gives me the correct answer to this problem on Khan Academy. The assignment is due tomorrow, and I don't want to f
spin [16.1K]

Answer:

(-2,-2) and (-7,1)

Step-by-step explanation:

I can't see i am trying

6 0
2 years ago
Hey! i’ll give brainliest pls help.
marta [7]

Answer:

hello there!

The correct option should be the second option and the fourth option!

Step-by-step explanation:

comets usually come from the kuiper belt, and the oort cloud.

anyways, hope this helped! qwq

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!! Serious answers only please!!
klemol [59]

Answer:

Step-by-step explanation:

Use the distributive property to get rid of the brackets.

9i + 2*7 + 2*3i        Use the multiplication property to simplify the imaginary terms

9i + 2*3i + 2*7        Do the same to the real term

9i + 6i + 14              Use the addition of like terms property

15i + 14                    And that's your answer.

You may not like my terminology, but you have to remember that every text teaches this differently.

7 0
3 years ago
3) 4 pounds of meat cost $18. How much will 10 pounds of the same meat cost?​
Ganezh [65]

Answer:

$45

Step-by-step explanation:

4 lbs = $18

2 lbs = $9

10 lbs = $45

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Semenov [28]
36.89 total divided by the 8.6 gallons he bought = 4.2 so the price per gallon would be $4.20
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Y =3x + 5 is the equation of a straight line graph. What is its gradient?
    7·1 answer
  • 28=8x+12-7x<br><br> How do u solve this?
    6·2 answers
  • What is the square root of 49z^2
    10·1 answer
  • If the retail price is $30,863 how much did the customer save ?
    11·2 answers
  • A factory dumps an average of 2.43 tons of pollutants into a river every week. if the standard deviation is 0.88 tons, what is t
    15·1 answer
  • Donald earns $4,500 per month. He wants to set aside 5% of his income for emergencies and 10% for saving. How much should he set
    8·2 answers
  • im stupid so, if my grade was at a 90% (A) and my tests were worth 50% and i get a 40% on the test, what's my current grade now?
    14·1 answer
  • BRAINLIESTTT ASAP! PLEASE HELP ME :)
    15·1 answer
  • Finals test tomorrow, would really appreciate the help
    14·2 answers
  • Which expression is equal to 6/7?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!