1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leno4ka [110]
3 years ago
8

What is Pi equal to (First 20 digits)

Mathematics
1 answer:
Juliette [100K]3 years ago
3 0

Answer:

3.14159265358979323846

Step-by-step explanation:

You might be interested in
timmy was asked to order nine pizzas, with the following orders: one pepperoni and one cheese how many did he order in total
Romashka [77]
11 pizza's.

9 + 1 + 1 = 11
7 0
4 years ago
Read 2 more answers
Find the exact value of Tan(-420)
Kitty [74]
Tan(-420) is -1.73205
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many students voted
Ivahew [28]

Answer:

Voted for what exactly? I could help you more if you had a more definitive question. Unfortunately, I cannot answer this for you.

5 0
3 years ago
Find the domain of the function.
timurjin [86]

When taking square roots, you can't take square roots of negative roots of negative numbers. So, what will work for the domain of u(x) is what makes u(x) zero or more. We can make an inequality for that.

u(x) ≥ 0.

\sqrt{9x+27} \geq  0

9x + 27 ≥ 0 by squaring both sides

9x ≥ -27

x ≥ -3

So the domain of the function is when x ≥ -3 is true.

5 0
4 years ago
A store sold 70 copies of a magazine for $350. Each copy of the magazine costs the same. Which equation and set of ordered pairs
Ainat [17]
The answer is C. 5x

We need to find the price of one magazine. To do this we divide 350 by 70

350 / 70 = $5 per magazine

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A student took a test which had 6 questions. He would score 8 points on the test if all his answers are correct. If y represents
    5·2 answers
  • tom is on a diet his diet plan allows him to have 1,000 colories for dinner he's chosen a menu of enchiladas (537 calories) aspa
    14·1 answer
  • A pack of 6 red pens cost £2.76 what is the price per pen
    10·2 answers
  • PLEASE HELP!!!!!!!!!
    6·1 answer
  • 2. help me i will give you brainliest
    15·2 answers
  • C. How many sides does a regular n-gon have if one exterior angle is 12°
    12·2 answers
  • Find the slope of the line that passes through (13,7 ) and (13,11)
    6·1 answer
  • Y = 2x + 3 find the 151st term
    13·1 answer
  • Find the slope of the line<br>A -20 <br>B 0 <br>C 1 <br>D Undefined​
    14·1 answer
  • Need help with this question ​
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!