1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dahasolnce [82]
3 years ago
15

3/4, -7/10, -3/4, 8/10 greatest to least

Mathematics
2 answers:
Sophie [7]3 years ago
8 0

8/10 > 3/4 > -3/4 > -7/10

AleksandrR [38]3 years ago
6 0

Answer

8/10, 3/4, -7/10, -3/4

You might be interested in
A color printer prints 13 pages in 8 minutes How many pages does it print per minute
Nezavi [6.7K]

Answer: 13/8 or 1.625

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Sara needs $90 to have enough money and Rachel needs $405 to have enough money. If they combine their money they will have enoug
mojhsa [17]

Answer: The price of item is $495.

Step-by-step explanation:

Since we have given that

Amount that Sara have = $90

Amount that Rachel have = $405

If they combine their money they will have enough to buy item.

So, Price of item would be

Amount that Sara have + Amount that Rachel have

=90+405\\\\=\$ 495

Hence, the price of item is $495.

5 0
3 years ago
If the base-ten blocks shown are to be divided into 5 equal groups, what should be done first?
Airida [17]

Answer:

2 divided

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
What is the distance between the points (2,4) and (9,9)?
julia-pushkina [17]

Answer:

I think it is (7,5)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Abby’s employee benefits include family health care coverage. She contributes 15% of the cost. Abby gets paid bi-weekly and $105
Ostrovityanka [42]

Answer:

.........................

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Marking as brainliest!!!!
    10·1 answer
  • Find the sum of the following infinite geometric series, if it exists. ½ + -¼ + ⅛ + -1/16 +...
    11·1 answer
  • Adam runs 9 feet per second.
    9·1 answer
  • Please help me I don’t have a lot of time
    11·1 answer
  • The sum of two numbers is 56, and their difference is 10. What are the numbers?
    5·2 answers
  • 7 copies of the sum of 8 fifths and 4​
    9·2 answers
  • Which classification best describes the relationship between <2 and <4?
    13·1 answer
  • AHH PLEASE HELP PLEASE HELP PLEASE ASAP!! ILL GIVE BRAINLIEST AND EXTRA POINTS!!
    11·1 answer
  • PLZ HELP FAST <br><br> If you spend $3 on 6b apples, what is the unit rate (in dollars) per apple?
    14·2 answers
  • Find value of y as well as other angles​
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!