Since 2000 lbs = 1 ton then 5 tons = 10,000 lbs. Then tak $8,200 ÷ 10,000 lb= $.82 per pound
Answer:
What do you want us to find???
Step-by-step explanation:
Answer:
Question 1: 40 shirts and 40 magizines
Question 2: $4.4
Question 3: 6 gallons
Answer: with question 1 mark your first line by having it intercept at postive 4 on y axis then count up 1 right 4 then mark a point then mark a point down 1 left 4 then create your line
After that line go to next line but starting at -3 on y axis then go up three left 2 until you cant fit on graph you should get your answer where both lines you draw cross at
Step-by-step explanation: