1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rudiy27
3 years ago
12

MULTIPLE CHOICE

Mathematics
2 answers:
skad [1K]3 years ago
7 0

The Answer is: B

Step-by-step explanation:

Ne4ueva [31]3 years ago
5 0

Answer:

B: 6x+27

Step-by-step explanation:

14+2(3x+9)-5

14+6x+18-5

14+6x+13

6x+27 is the final answer

You might be interested in
PLEASE HELP!!!
tatyana61 [14]

Answer: The equation is y= -2x -4

Step-by-step explanation:

The slope intercept form is like y=mx+b so we know the slope which is m but we just need to find the y intercept.

and we will use the given coordinates to find the y intercept by putting in the x and y coordinates into the formula y=mx + b

-6= -2(1) + b

-6= -2 + b

+2  +2

b= -4

5 0
3 years ago
what is an equation of the line that passes through the point (5,5) and is perpendicular to the line whose equation is y=5/9x-4
bearhunter [10]
The anwser y=-9/5x + 14
4 0
3 years ago
HELP HELP HELP HELP HELPPPP.
Firdavs [7]

Answer:

letter d

................

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELPPPPPPPPP PLEASEEEE​
Andrei [34K]

Answer:

X=17

Step-by-step explanation:

7x-1+5x-23=180

12x-24=180

12x=204

x=17

6 0
3 years ago
HELP PLS 20 PTS PLSSSSSSSSSSS
Rama09 [41]

Answer:

(9,9)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do I do this help
    13·1 answer
  • Which quantity is proportional to 12⁄4?
    13·1 answer
  • A GARDEN SNAIL CAN TRAVEL ABOUT 5 FEET IN 2 MINUTES.AT THIS SPEED HOW FAR CAN IT TRAVEL IN ONE HOUR
    12·2 answers
  • What is a squar plus b squiar
    11·1 answer
  • At 2.80 per pound,the cheddar cheese costs how many cents per pound ounce
    5·1 answer
  • 8. Scott takes two-thirds of his body weight and
    7·1 answer
  • What is congruent figure?
    12·2 answers
  • 8x10to the 3rd power
    7·2 answers
  • A 2-gallon jug of water costs $8.24. What is the price per quart?
    13·1 answer
  • What is the sum? 4(^5sqrt x^2y)+3(^5sqrt x^2y)
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!